„Serce narodu argentyńskiego bije w Luján, nieopodal Buenos Aires. Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i narodowe sanktuarium to cel pielgrzymowania wszystkich Argentyńczyków, także tych będących z dala od Kościoła i pielgrzymów z całego kontynentu. Kult Najświętszej Dziewicy jest ważną częścią historii i tożsamości narodu Papieża Franciszka.

Argentyńczycy wielką pobożnością otaczają Matkę Bożą z Luján, proszą ją o wiele. Zawsze przyrzekają, że powrócą do sanktuarium, aby podziękować za łaskę, i dotrzymują obietnicy. Przychodzą także, gdy spotyka ich radość, którą chcą dzielić się z Maryją. – Gdy tylko urodziła się nasza córka, pojechaliśmy z mężem ofiarować ją Matce Bożej. Tak zwykle robi wiele małżeństw – mówi pani Lidia Urquiza, nauczycielka z Buenos Aires, która wielokrotnie pieszo pielgrzymowała do Luján. Wierni przychodzą zawierzyć Maryi swoje życie, problemy. To Ją proszą o pomoc w najtrudniejszych sprawach, ale nie tylko. – Zdarza się, że nawet jeśli ktoś kupi samochód, to jedzie nim do sanktuarium dziękować i modlić się o bezpieczeństwo – mówi pani Lidia.”

fragment tekstu Królowa i Opiekunka Argentyńczków: https://www.radiomaryja.pl/kosciol/krolowa-i-opiekunka-argentynczykow/

Media

Adres

Nasz Adres:

Luján, Buenos Aires Province, Argentina