„Kult Matki Bożej Bolesnej

Każdego 15. dnia miesiąca od maja do września odbywają się tu nabożeństwa z procesjami ku czci Matki Bożej Bolesnej. W maju dziękujemy Maryi za Jej obecność wśród nas i za Jej opiekę. W czerwcu – za dzieci i młodzież, składając jednocześnie podziękowanie za kończący się rok szkolny. W lipcu modlimy się za małżeństwa, aby były zawsze Bogiem silne, i prosimy o łaski na codzienne życie. Przez pośrednictwo Najlepszej z Matek dla małżeństw, które nie mają potomstwa, wypraszamy łaskę rodzicielstwa. W sierpniu modlimy się za ludzi dotkniętych nałogami, za ich rodziny i o trzeźwość w naszych rodzinach. A wrzesień to miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie za chorych, samotnych i starszych.

Przez cały rok w każdą środę odbywają się od lat nabożeństwa ku czci Matki Bożej, w czasie których wierni z parafii oraz pielgrzymi składają Matce Bożej swe prośby i podziękowania. Ludzie z całego świata za pośrednictwem Internetu polecają się matczynemu wstawiennictwu Maryi.

O tym, że w naszym sanktuarium, w stosunkowo niewielkiej parafii, kult Matki Bożej jest żywy, świadczy również obecność 13 róż różańcowych. 14 czerwca 2010 r. Arcybiskup Metropolita Częstochowski Stanisław Nowak wydał dekret uznający naszą świątynię jako Sanktuarium Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. W listopadzie 2010 roku wykonano zasłonę z fanfarami cudownej Piety, codziennie rano następuje odsłonięcie a wieczorem zasłonięcie figury Matki Bożej. W tym samym roku w murze przykościelnym wykonano stacje siedmiu boleści Matki Bożej dla większego kultu i czci. W 2011 roku Sanktuarium otrzymało przywilej odpustu zupełnego dla wszystkich przybywających do Sanktuarium w Uroczystość Matki Bożej Bolesnej.”

fragment z oficjalnej strony internetowej – Historia parafii

Media

 

Adres

Nasz Adres:

Częstochowska 1, 97-525 Wielgomłyny