Kościół Nawiedzenia NMP

Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu jest oddalone o ok. 500 metrów od znanego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jest to pierwsze na świecie Sanktuarium pod wezwaniem Serca Jezusa Miłosiernego prowadzone przez o. Jezuitów, którzy organizują liczne rekolekcje.

W Sanktuarium znajduje się drugi pierwowzór obraz Jezusa Miłosiernego namalowany pod dyktando bł. ks. Sopoćko, spowiednika i kierownika duchowego św. s. Faustyny. „W 1954 r. ks. bp Franciszek Barda zaproponował ks. Sopoćko ogłoszenie konkursu na nowy obraz Jezusa Miłosiernego, ukazującego się Apostołom w dniu zmartwychwstania i ustanowienia sakramentu pojednania. Spośród zgłoszonych do konkursu prac Artystyczna Komisja Arcybiskupia w Krakowie wybrała wizerunek autorstwa prof. Ludomira Sieńdzińskiego, rektora Politechniki Krakowskiej, namalowany według wskazówek ks. Sopoćko. Obraz przedstawia Zbawiciela wchodzącego przez zamknięte drzwi do Wieczernika. Jego prawa ręka błogosławi patrzącego, a lewa uchyla szatę w okolicy niewidocznego serca, skąd wychodzą dwa promienie – blady i czerwony. (..)
W dniu 5 października 1954 r. Główna Komisja Episkopatu zatwierdziła wizerunek namalowany przez Siendzinskiego do kultu w całej Polsce.” źródło: oficjalna strona sanktuarium

Reportaż w Telewizji Trwam o Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu:

 

Adres

Nasz Adres:

Kalisz, ul. Stawiszyńska 2